O nas

Jesteś tutaj

Założycielką KANACH INTERIORS jest magister sztuki Ewa Kanach, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni tkaniny unikatowej. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Prowadzi wykłady o projektowaniu wnętrz i o tkaninie. Projektowaniem i urządzaniem wnętrz zajmuje się od początku lat 90-tych. Pierwsze lata praktyki zawodowej, spędzone w nowojorskich galeriach, w środowisku najwybitniejszych projektantów z całego świata, ukształtowały jej gusta estetyczne. Jej wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie zaowocowało realizacjami wnętrz pałaców, rezydencji, apartamentów i obiektów publicznych (biur, sklepów, restauracji) na terenie całego kraju. Projektowanie wnętrz to jej pasja.  Ma swój indywidualny, niepowtarzalny styl.  Nie ogranicza się do jednej stylistyki – inspirują ją zarówno renesansowe pałace z Florencji jak i sztuka orientu . Miesza style lekką ręką uzyskując efekt zaskoczenia, wielokulturowości i niewymuszonej elegancji. Specjalizuje się w urządzaniu wnętrz stylowych, pełnych pięknych tkanin, antyków i ornamentów. Ma również na swoim koncie realizacje w stylu nowoczesnym. Lubi wnętrza ponadczasowe, opierające się chwilowym kaprysom mody. Ceni sobie dobre kolekcje. Kocha antyczne tapisserie, hafty i dywany. Tkaniny tapicerskie i zasłonowe wybiera najczęściej z kolekcji Pierre Frey'a, Williama Morrisa i firmy Zoffany. Lubi meble angielskie i francuskie z XVIII i XIX wieku. Przywiązuje wagę do detalu, nie boi się wzorów i ornamentów. Wierzy, że nasze domy i przedmioty, którymi się otaczamy mają wielki wpływ na nasze życie i stanowią o jego jakości. Idealne wnętrze według niej powinno być nie tylko piękne, ale powinno dawać poczucie komfortu, bezpieczeństwa, prywatności i ciepła. Musi być skrojone na miarę i oddawać osobowość właściciela.

Sukcesy i osiągnięcia

Nasz projekt rewitalizacji i aranżacji wnętrz Muzeum Pułaskiego w pałacu w Warce został zrealizowany z sukcesem. Nasza praca została doceniona. Muzeum otrzymało I nagrodę w kategorii WYSTAWY za ekspozycję stałą w konkursie muzeów Województwa Mazowieckiego. O ten tytuł ubiegało się 80 projektów z całego Mazowsza.     Wnętrza pałacu na Winiarach, gdzie w XVIII w. mieścił się dom rodzinny Pułaskich, urządzone zostały w duchu dawnego, polskiego dworu, Przypominają dom zamożnego szlachcica z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego z końca XVIII i początku XIX wieku. Zgromadzono tu zestawy mebli, malarstwo, tkaniny, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki. W malarstwie dominują portrety i sceny batalistyczne

zobacz realizację fotografie

Wirtualny spacer po muzeum-zobacz-http://www.muzeumpulaski.pl/virtualwalk/muzeumwarkapl/flash.html

Wielkim wyróżnieniem dla nas jest fakt, ze Pałac Poznańskiego w Łodzi zostanie oświetlony pięknymi żyrandolami i kinkietami, wykonanymi według naszych projektów. Projekt oświetlenia będzie realizowany przez warszawskie PP PKZ (Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków). Pałac wybudowano w latach 1904 - 08 według projektu Adolfa Zelingsona dla syna słynnego łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego - Karola. Budowla łączy elementy włoskiego renesansu i baroku z motywami secesyjnymi. Pełne przepychu wnętrza rezydencji zachowały wiele ze swej świetności, boazerie z różnogatunkowego drewna, sztukatorskie dekoracje, witraże, marmurowe kominki, meble. Od 1945 roku pałac jest siedzibą Akademii Muzycznej

zobacz projekty żyrandoli

Projekt wystroju wnętrza salonu Księżnej Łowickiej w Belwederze w Warszawie, na zamówienie Kancelarii Prezydenta RP.  Wnętrze, które w latach 20-ych XIX w było częścią sypialną apartamentów Księżnej Łowickiej obecnie jest gabinetem sąsiadującym z Główną Salą Pompejańską, jest miejscem pracy dwóch osób biura oraz miejscem oficjalnego przyjęcia gości. Głównym założeniem projektu była zmiana wystroju wnętrza na bardziej reprezentacyjne z zachowaniem nieco kobiecego charakteru XIX wiecznego salonu. Belweder stanowi klasycystyczny akcent Traktu Królewskiego. Jego historia rozpoczęła się prawie 500 lat temu. Bywał własnością książąt i królów, w czasach współczesnych  pozostaje własnością Kancelarii Prezydenta RP i pełni obecnie funkcję Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pałac Ślubów, Plac Zamkowy w Warszawie.
Projekt obejmował aranżację i wystrój wnętrz Pałacu oraz nadzór nad wykonaniem prac dekoratorskich. Wykonaliśmy projekty min. dwóch Sal Toastów, dwóch Sal Ślubów, czterech poczekalni i Szatni. Zaprojektowaliśmy meble, krzesła, sofy, dekoracje okienne, kwiatowe, panele tapicerowane na ścianę, godła państwowe i wiele innych elementów stałego wyposażenia. Wnętrza są stylowe lecz bez wyrażnego kontekstu historycznego, są lekkie, nie przeładowne. Na uwagę zasługują interesujące, odrestaurowane malowidła ścienne w pastelowej tonacji z motywami roślinnymi.
Pałac Ślubów jest położony na osi Traktu Królewskiego. Za czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego mieścił pracownię malarza królewskiego Marcello Baciarellego, do dziś nazywany jest Bacciarellówką. Dzisiaj jest reprezentacyjnym miejscem mieszczącym Urząd Stanu Cywilnego.