O MNIE

Jesteś tutaj

Ewa Kanach jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest magistrem sztuki, otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni tkaniny unikatowej. Jest artystką wszechstronną, projektuje wnętrza, uprawia rysunek, malarstwo i tkaninę unikatową.  Projektowaniem zajmuje się od początku lat 90-tych. Pierwsze lata praktyki zawodowej, spędzone w nowojorskich galeriach, w środowisku najwybitniejszych artystów i projektantów z całego świata, ukształtowały jej gusta estetyczne. Ma swój indywidualny, niepowtarzalny styl.   Projektowanie wnętrz to jej największa pasja. Specjalizuje się we wnętrzach stylowych, pełnych pięknych tkanin i antyków ale ma na swoim koncie również realizacje w stylu nowoczesnym. Lubi domy ponadczasowe, opierające się chwilowym kaprysom mody. Ceni sobie dobre kolekcje. Kocha antyczne tapisserie, hafty i dywany. Przywiązuje wagę do detalu, nie boi się wzorów i ornamentów. Nie ogranicza się do jednej stylistyki – inspirują ją zarówno renesansowe pałace z Florencji jak i sztuka orientu . Miesza style lekką ręką uzyskując efekt zaskoczenia, wielokulturowości i niewymuszonej elegancji. Wierzy, że nasze domy i przedmioty, którymi się otaczamy mają wielki wpływ na nasze życie i stanowią o jego jakości. Idealne wnętrze według niej powinno być nie tylko piękne, ale powinno dawać poczucie komfortu, bezpieczeństwa, prywatności i ciepła. Musi być skrojone na miarę i oddawać osobowość właściciela. Najpiękniejsze jej zdaniem wnętrza to takie, które są odbiciem pasji, stylu życia i gustu osób, które w nich mieszkają. Dlatego tak ważna jest dla niej dobra komunikacja  z Inwestorem. Projektuje wnętrza przede wszystkim z myślą o dobrym samopoczuciu i wygodzie osób, które będą je użytkowały. Harmonijną przestrzeń, poczucie ciepła i przytulności osiąga przez przemyślany, staranny dobór mebli, tkanin, oświetlenia i każdego detalu.  Jej wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie zaowocowało realizacjami wnętrz pałaców, rezydencji, apartamentów i obiektów publicznych (biur, sklepów, restauracji) na terenie całego kraju.

Sukcesy i osiągnięcia

Projekt rewitalizacji i aranżacji wnętrz Muzeum Pułaskiego w pałacu w Warce 

Projekt został doceniony. Muzeum otrzymało I nagrodę w kategorii WYSTAWY za ekspozycję stałą w konkursie muzeów Województwa Mazowieckiego. O ten tytuł ubiegało się 80 projektów z całego Mazowsza.    

Wnętrza pałacu na Winiarach, gdzie w XVIII w. mieścił się dom rodzinny Pułaskich, urządzone zostały w duchu dawnego, polskiego dworu, Przypominają dom zamożnego szlachcica z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego z końca XVIII i początku XIX wieku. Zgromadzono tu zestawy mebli, malarstwo, tkaniny, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki. W malarstwie dominują portrety i sceny batalistyczne

zobacz realizację fotografie

Wirtualny spacer po muzeum-zobacz-http://www.muzeumpulaski.pl/virtualwalk/muzeumwarkapl/flash.html

Projekt oświetlenia do Pałacu Poznańskiego w Łodzi.

Projekt oświetlenia był zrealizowany przez warszawskie PP PKZ (Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków).

Pałac wybudowano w latach 1904 - 08 według projektu Adolfa Zelingsona dla syna słynnego łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego - Karola. Budowla łączy elementy włoskiego renesansu i baroku z motywami secesyjnymi. Pełne przepychu wnętrza rezydencji zachowały wiele ze swej świetności, boazerie z różnogatunkowego drewna, sztukatorskie dekoracje, witraże, marmurowe kominki, meble. Od 1945 roku pałac jest siedzibą Akademii Muzycznej

zobacz projekty żyrandoli

Projekt wystroju wnętrza salonu Księżnej Łowickiej w Belwederze w Warszawie, na zamówienie Kancelarii Prezydenta RP.  

Wnętrze, które w latach 20-ych XIX w było częścią sypialną apartamentów Księżnej Łowickiej obecnie jest gabinetem sąsiadującym z Główną Salą Pompejańską, jest miejscem pracy dwóch osób biura oraz miejscem oficjalnego przyjęcia gości. Głównym założeniem projektu była zmiana wystroju wnętrza na bardziej reprezentacyjne z zachowaniem nieco kobiecego charakteru XIX wiecznego salonu. Belweder stanowi klasycystyczny akcent Traktu Królewskiego. Jego historia rozpoczęła się prawie 500 lat temu. Bywał własnością książąt i królów, w czasach współczesnych  pozostaje własnością Kancelarii Prezydenta RP i pełni obecnie funkcję Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pałac Ślubów, Plac Zamkowy w Warszawie.

Projekt obejmował aranżację i wystrój wnętrz Pałacu. Wykonane zostały projekty min. dwóch Sal Toastów, dwóch Sal Ślubów, czterech poczekalni i szatni. Zaprojektowane zostały meble, krzesła, sofy, dekoracje okienne, kwiatowe, panele tapicerowane na ścianę, godła państwowe i wiele innych elementów stałego wyposażenia. Wnętrza są stylowe lecz bez wyrażnego kontekstu historycznego, są lekkie, nie przeładowne. Na uwagę zasługują interesujące, odrestaurowane malowidła ścienne w pastelowej tonacji z motywami roślinnymi.

Pałac Ślubów jest położony na osi Traktu Królewskiego. Za czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego mieścił pracownię malarza królewskiego Marcello Baciarellego, do dziś nazywany jest Bacciarellówką. Dzisiaj jest reprezentacyjnym miejscem mieszczącym Urząd Stanu Cywilnego.